Centerrådet

Se mere om centerrådet på Rosenlund.

 Kontakt centerrådet, hvis du har spørgsmål eller gode idéer.

 

Her kan du se, hvem der er med i rådet, og kontaktoplysninger til dem. Fotografen er på vej.

Bestyrelsen
Billede

Navn

Kontaktoplysning
Joern Vestergaard

Formand

Jørn Vestergård

Jorn-vestergaard@privat.dk

 Inger Krogsgaard

Næstformand

Inger Krogstrup

Krogstrup@privat.dk

 Niels Pedersen

Kasserer

Niels Pedersen
Dalsgaard

Nbp@fiberpost.dk

 Bent Hansen Medlem
Bent Hansen 

Lisogbent.hansenmail.com

 Svend Bylow Medlem
Svend Bylow

Rs101@city.dk

 Birte Birkely

Medlem
Birthe Birkely

Birk19@mail.dk
 Lisbeth Christensen Medlem
Lisbeth Christensen
Lisbchrist@gmail.com
 Mads Videbaek Ældrerådet
Mads Videbæk
Lisbyvidebaek@hotmail.com
 Foto er på vej

Seniorrådet
Steen Nygaard

Snydgaard68@gmail.com
 Sally Aktivitetskoordinator
Sally Mikkelsen
Taksm@herning.dk
96 28 55 63

Se vedtægterne for centerrådet på deres hjemmeside.

Rosenlund Aktivitetshus

Kontaktinfo

Rosenlund Aktivitetshus
Sydgaden 8
Snejbjerg
7400 Herning
Tlf.: 96285563

Sally Mikkelsen
Aktivitetskoordinator
Tlf.: 96285563
Send e-mail

Brug altid en sikker mail, hvis din besked indeholder personlige eller følsomme oplysninger.

Læs mere om sikker mail